Đoković za drugi krog s kvalifikantom igral kar štiri ure

SiolNET 14.01.2024  |  B. B.

Začelo se je teniško OP Avstralije. Že prvi dan je na osrednje igrišče stopil Novak Đoković, prvi favorit za zmago. Srb je imel zelo zanimivega nasprotnika, Hrvata Dina Prižmića, ki mu je vzel niz in kar štiri ure. Končni izid 6:2, 6:7, 6:3 in 6:4. Tudi peti teniški igralec sveta Rus Andrej Rubljov se je za zmago proti Brazilcu Thiagu Seyboth Wildu precej namučil in potreboval tri ure in 42 minut.

Sportal Wozniacki nazaj po treh letih, hitro v drugi krog Novaka Đokovića je v prvem krogu prvega letošnjega turnirja grand slam, kjer lovi že 11. zmago, čakal 18-letni Dino Prižmić, ki se je na glavni turnir uvrstil skozi kvalifikacije. Igralca sta prvič prekrižala loparje. "Upam, da bo poln stadion in da bo odlično vzdušje za igro. Nimam veliko za povedati. Zame bo to odlična izkušnja in želim si videti, kako se bom soočil z igralcem, ki je osvojil vse, kar je