Zadnji se je smejal Rudy Gobert

RTV Slovenija 15.01.2024  |  R. K.

Košarkarji Minnesote so v derbiju Zahodne konference s 109:105 premagali LA Clipperse in so zdaj spet sami na vrhu. Anthony Edwards je 20 od svojih 33 točk dosegel v ključni tretji četrtini.

Odličen je bil tudi Rudy Gobert, ki je vknjižil 15 točk in 18 skokov. Francoski center je bil tarča posmeha, ker je s črte prostih metov dvakrat zapored zgrešil tablo. Več kot odkupil se je v zadnji minuti, ko je zadel štiri proste mete in odločilno pripomogel k zmagi Volkov. "Skakal je in preprečeval njihove mete izpod koša. Bil je odličen, obrambni igralec leta, zagotovo," je soigralca hvalil Edwards. Minnesota je dobila 16. od 18 tekem na svojem parketu. Kawhi