Težko se upreš najboljšim v Sloveniji brez štirih nosilcev

Domžalec 17.01.2019  |  Miha Ulčar

Košarkarji Sixt Primorske so v 16. kolu Lige ABA 2, z agresivno igro in številnimi protinapadi, dominirali na parketu od prve do zadnje minute in proti močno oslabljeni domžalski zasedbi slavili z visokih 64:109.

Vseeno je treba takoj na začetku izpostaviti, da so Sunsi v tekmo krenili brez Blaža Mahkovica, Jureta Močnika in Mihe Fona. Kmalu pa je zmanjkal še eden od nosilcev … V uvodnih minutah sta se ekipi še malo tipali, eni in drugi pa so na veliko grešili v napadu. Že proti koncu 1. četrtine, predvsem po šoku za domače, ko je moral igro zaradi poškodbe rame zapustiti Nikola Gajić, pa so gostje prevzeli pobudo. Z neverjetno agresivno igro v obrambi so prišli do nekaj