Tournat pokopal Hrvate; novo presenečenje Avstrijcev

RTV Slovenija 18.01.2024  |  T. O.

Francija je na derbiju drugega dela evropskega prvenstva v rokometu v skupini I s 34:32 premagala Hrvaško. Dika Mem je dosegel šest golov, Nikola Karabatić pet, s čimer je postal najboljši strelec v zgodovini EP-jev.

Hrvaška, ki je igrala brez obolelega Domagoja Duvnjaka, se je večji del tekme dobro držala. Ob polčasu je bilo izenačeno (18:18), Dika Mem (izbrali so ga za igralca tekme) je do odmora dosegel pet od svojih šestih golov. S tremi zaporednimi zadetki je v drugem polčasu Hrvaška prišla le na gol zaostanka (27:26), Francozi pa so nato unovčili napake hrvaške reprezentance in si v 53. minuti po zadetku Nedima Remilija na prazen gol spet priigrali tri gole prednosti