Petarda Girone, "sporna" zmaga Reala in preobrat Barcelone

SiolNET 20.01.2024  |  R. P., M. P.

Real je v 21. krogu la lige po preobratu premagal zadnjeuvrščeno Almerio s 3:2, zmagoviti zadetek je v 99. minuti prispeval Dani Carvajal. Gostje so bili zelo nezadovoljni s sojenjem. Barcelona je v dramatični končnici na krilih trikratnega strelca Ferrana Torresa ugnala Betis (4:2), Girona pa je na krilih trikratnega strelca Ukrajinca Artema Dovbika premagala Sevillo s 5:1 in se vrnila na prvo mesto. Jan Oblak se je z Atletico veselil zmage nad Granado z 1:0.

Sportal Spodrsljaj Girone, ki je kljub temu (začasno) skočila na vrh Na zadnji tekmi kroga sta v ponedeljek zvečer igrala Atletico in Granada. Z 1:0, z golom Alvara Morate, so zmagali Madridčani. Foto: Reuters Branilec naslova Real Madrid se je nepričakovano mučil proti zadnjeuvrščeni Almerii, ki je v tej sezoni zbrala le šest točk, še vedno pa pogreša prvo zmago. Gostje so prvi polčas dobili z 2:0, prvič pa so mrežo belih baletnikov zatresli po pičlih 40 sekundah,