Kralji po "loteriji" doma izgubili še z zadnjimi Morskimi psi

RTV Slovenija 23.01.2024  |  To. G.

Los Angeles je na kalifornijskem obračunu proti San Joseju prevladoval na ledu (streli v okvir 47:27), a so vso tekmo lovili zaostanek, na koncu pa so Sharksi po kazenskih strelih ugnali Kingse. Enajsti poraz na zadnjih 13 tekmah za Kopitarjeve Kralje.

V uvodni tretjini je bilo razmerje strelov kar 18:6, a je ostalo 0:0. Sredi druge tretjine so gostje povedli z 2:0 po zadetkih Fabiana Zetterlunda in Williama Eklunda. Trevor Moore je znižal, ob začetku zadnje tretjine pa je izenačil Quinton Byfield. San Jose je še enkrat povedel prek Justina Baileyja, tekmo je dve minuti pred koncem v podaljške popeljal Drew Doughty. V podaljšku ni bilo odločitve, v izvajanju kazenskih strelov pa sta bila za Morske pse natančna