Vaterpolisti Calcit Waterpolo z zmago suvereno odprli državno prvenstvo!

Domžalec 24.01.2021  |  Miha Ulčar

Kamniški vaterpolisti Calcit Waterpolo so v 1. krogu gostovali pri VD Koper 1958 in z gladko zmago 18 : 6 (4 : 1, 3 : 2, 5 : 1, 6 : 2) potrdili, da letos veljajo za enega od glavnih favoritov za naslov državnega prvaka.

Na tekmi je med vratnicami debitiral David Golob, ki se je izkazal z odličnimi obrambami. Med drugim je uspešno obranil 5-metrovko. Začetek tekme so kamniški vaterpolisti začeli nekoliko slabše, vendar so se hitro zbrali in prvo četrtino dobili s 4 : 1. Po dokaj izenačeni drugi četrtini so dokončne upe na uspeh domačih vaterpolistov Kamničani pokopali v tretji četrtini z rezultatom 5 : 1. V zadnji četrtini je dal prekaljeni trener Aleš Komelj možnost mlajšim