Krka in Helios zanesljivo do zmag, Mahkovic je nazaj

SiolNET 26.01.2024  |  M. P., Š. L., STA

Z zmago Krke na gostovanju v Šenčurju (89:84) se je v sredo začel 17. krog košarkarske lige Nova KBM. Novomeška ekipa je po 17 tekmah pri 15 zmagah in je vodilna ekipa tekmovanja. Kansai Helios je v petek večer šele v drugi četrtini strl Šentjur in ga na koncu premagal s 85:75. Po poškodbi se je na parket vrnil kapetan Domžalčanov Blaž Mahkovic. V soboto popoldne so košarkarji Ilirije premagali LTH Castings s 76:74. Zmage sta se v tem krogu veselila še Rogaška in Terme Olimia.

Liga Nova KBM, 16. krog Krkaši so bili boljši večino tekme. V prvem polčasu so si priigrali 16 točk naskoka, na vodstvo domačih v drugem delu (61:58) pa so odgovorili v zaključku tretje četrtine (62:71). Čeprav je bil GGD Šenčur skoraj do konca tekme v igri za zmago - Dino Murić (29 točk, 11 skokov) je z nizom šestih točk minuto pred zaključkom pripeljal svojo ekipo na točko zaostanka (84:85), je imela Krka dovolj visokih orožij (Marko Radovanović 19 točk, trojke