Kralji tonejo dalje – polom pri Coloradu

RTV Slovenija 27.01.2024  |  To. G.

Po prvi tretjini tekme v Denverju je bilo že vse odločeno. Plaz je povedel s 3:0 in na koncu so eni izmed favoritov sezone rutinirano s 5:1 odpravili anemične Kralje. Tretji zaporedni poraz in 13. neuspeh na zadnjih 15 tekmah za Los Angeles.

V dobrem mesecu so Kralji z vrha lestvic potonili na rob območja končnice. A ob najslabši formi v celotni Ligi NHL po kriteriju izkupička zadnjih desetih tekem hokejska zasedba iz Los Angelesa ne deluje, da lahko zaustavi popoln potop in razpad sistema. V Denverju je Logan O'Connor zadel dvakrat v prve četrt ure, pred iztekom uvodne tretjine pa je gol zabil še Nathan MacKinnon, ki je tako že na 25. zaporedni domači tekmi prispeval vsaj točko. Prvi center Colorada