Krka do najbolj pomembne zmage sezone, boleč poraz Olimpije, beograjski derbi Crveni zvezdi

SiolNET 27.01.2024  |  M. P., Š. L.

V 18. krogu lige ABA je novomeška Krka v neposrednem sobotnem obračunu za obstanek z 79:72 premagala Mornar, Cedevita Olimpija pa je s še eno črnogorsko ekipo SC Derby izgubila z 78:82, potem ko je ob polčasu vodila s 46:40. Za Ljubljančane je bila usodna tretja četrtina, ko so povsem popustili in dali samo 14 točk. V nedeljo sta se v derbiju kroga udarila beograjska velikana Crvena zvezda in Partizan, po vroči končnici so zmagali košarkarji prve (88:86). V ponedeljek je Split doma z 78:66 premagal FMP,

Liga ABA, 17. krog Košarkarji Krke so v ključni tekmi sezone za obstanek v ligi Aba premagali Mornar z 79:72. Pred neposrednim tekmecem imajo zdaj zmago prednosti, hkrati pa so Črnogorce premagali z višjo razliko, kot so izgubili prvo tekmo v Baru. Za Novomeščane je to sicer šele druga zmaga na zadnjih desetih nastopih v regionalnem tekmovanju. Foto: www.alesfevzer.com Varovanci trenerja Gašperja Okorna so zbrano odigrali prelomne zadnje minute. Po neodločenem