Katanec uspešno še čez eno oviro

SiolNET 28.01.2024  |  Sportal

Po Katarju, Tadžikistanu, Jordaniji in Avstraliji sta se v četrtfinale azijskega prvenstva v Katarju uvrstila še Uzbekistan in Južna Koreja. Uzbekistan je pod vodstvom slovenskega strokovnjaka Srečka Katanca na današnji tekmi osmine finala premagal Tajsko z 2:1, Južna Koreja pa je bila po izvajanju 11-metrovk boljša od Savdske Arabije s 5:3.

Uzbekistan je bil veliko boljši tekmec v prvem polčasu in bi lahko izdatneje vodil, a je edini zadetek v 37. minuti dosegel Azizbek Turgunbojev v kazenskem prostoru je z levico poslal žogo v mrežo po podaji Dijorja Holmatova. Rezervist Supachok Sarachat, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, je z zavitim in močnim strelom z roba kazenskega prostora v 58. minuti kronal premoč Tajske v tem delu za izenačenje na 1:1. Le sedem minut pozneje je prav tako z roba