Helios Sunsi slavili v gosteh pri drugouvrščenem MZT Skopje Aerodromu

Domžalec 31.01.2020  |  Karin Božič Zupančič

Domžalski košarkarji se resno vračajo v boj za polfinale Lige ABA 2, potem ko so danes s 85:89 slavili na gostovanju pri MZT Skopje Aerodromu! Kakšna predstva je bila to Helios Sunsov za njihovo drugo gostujoče slavje v letošnji sezoni regionalnega tekmovanja! Ja, dejstvo letošnje sezone je, da ekipe v Ligi ABA 2 redko zmagujejo v gosteh.

Ob dejstvu, da gre za slavje pri drugouvrščeni ekipi tekmovanja, pa je tokratna domžalska zmaga v Skopju vredna še malce več. Že začetek tekme v sicer prazni dvorani Športnega centra Jane Sandanski, domači so bili kaznovani zaradi žaljenja uradnih oseb s strani navijačev v 16. krogu, je nakazal, da Domžalčani niso prišli zgolj na izlet. Po dobljeni prvi četrtini (21:23) so Sunsi do 18. minute držali korak z domačimi in bili po košu Leona Šantlja poravnani na 35:35,