Slovenci ga niso imeli priložnosti spoznati, si ga bo pa dobro zapomnil Chelsea

RTV Slovenija 31.01.2024  |  M. R.

Derbi 22. kroga Premier lige je prepričljivo pripadel Liverpoolu, ki je na Anfieldu s 4:1 premagal Chelsea. Junak tekme je bil 20-letni reprezentant Severne Irske Conor Bradley, ki je prvič zadel za redse. Manchester City je s 3:1 porazil Burnley.

Nogometaši Liverpoola so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, ko sta po dominantni predstavi zadela Diogo Jota (v 23. minuti) in desni bočni branilec Conor Bradley (39.). Ta je podal za prvi gol, nakar se je Jota prerinil med dvema branilcema v kazenski prostor in matiral vratarja Đorđeja Petrovića. Pri drugem zadetku je imel Bradley na desni strani veliko prostora, stekel proti vratom in z diagonalnim strelom natančno meril v daljši kot. Prednost