Olimpija mukoma do zmage, izgubili vodilni ekipi

SiolNET 03.02.2024  |  M. P., Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 19. krogu lige Aba s 74:65 premagali Borac. Karlo Matković je na svoji zadnji tekmi za ljubljansko ekipo dal 19 točk in imel še 9 skokov. Drugi slovenski predstavnik Krka bo v torek pričakal SC Derby, ki ga vodi Dejan Jakara in je v prejšnjem krogu na kolena spravil ljubljansko moštvo. Presenetljivo sta izgubili vodilni ekipi. Crvena zvezda je pokleknila na gostovanju pri Budućnosti 62:84, Partizan pa je na domačem parketu pred 7000 gledalci klonil proti Splitu 67:74.

Liga ABA, 18. krog Prvo četrtino dvoboja med Cedevito Olimpijo in Borcem je z 21:16 dobila ljubljanska ekipa, Karlo Matković je na svoji zadnji tekmi za ekipo iz Stožic dal že sedem točk. Precej slabše z veliko napakami so igrali v drugi četrtini, na glavni odmor sta ekipi tako odšli z rezultatom 32:39. Jaka Blažič je imel že 12 točk. Tudi po tretji četrtini si Ljubljančani niso priigrali varne prednosti (48:52). Dve minuti pred koncem tekme se je Borac približal