Trimo v 13 minutah zaklenil vrata in dobil derbi s Celjem

RTV Slovenija 03.02.2024  |  S. J.

Rokometaši Trima Trebnje so v derbiju 14. kroga Lige NLB suvereno premagali branilce naslova Celje Pivovarna Laško s 33:29. Pri zmagovalcih je blestel Jan Jurečič, ki je dosegel kar 11 golov.

Gostitelji so vodili celotni prvi polčas, nekajkrat tudi za štiri gole, nazadnje v 28. minuti, ko je Timotej Grmšek zadel za 18:14. V samem zaključku polčasa je najprej Tim Cokan izkoristil dve sedemmetrovki, Rok Marić pa je postavil izid polčasa 18:17. Tekma je bila na začetku drugega polčasa še izenačena, Celjani so celo dvakrat povedli z golom razlike (21:20, 22:21), sledile pa so magične domače minute, ko je Trimu v 13 minutah uspelo zakleniti vrata, s serijo