Llorente v 93. minuti preprečil domače slavje na Santiagu Bernabeuu

RTV Slovenija 04.02.2024  |  To. G.

Ko se je Real Madrid že pripravljal na slavje sladke zmage in na velik korak proti naslovu prvaka, je Marcos Llorente v predzadnji minuti z glavo poskrbel za izenačenje na 1:1 in Atletico z Janom Oblakom je izvlekel remi na madridskem derbiju.

Namesto prednosti štirih točk pred drugo Girono in desetih točk pred tretjo Barcelono je Atletico naredil uslugo tekmecem za neposredni preboj v Ligo prvakov in poskrbel, da špansko prvenstvo po 23. krogu ostaja odprto. Ob jalovi pobudi in nenevarnih poskusih, ki so postajali vse bolj obupani, je Atletico Madrid tako rekoč iz nič izenačil v 93. minuti, ko je Marcos Llorente poskrbel za hladno prho med igralci in navijači madridskega Reala. Tribune Santiaga Bernabea