Katar s tremi 11-metrovkami Afifa ubranil naslov

RTV Slovenija 10.02.2024  |  S. J.

Nogometaši Katarja so v finalu azijskega prvenstva v domačem Lusailu premagali Jordanijo s 3:1 in s tem ubranili naslov prvaka. Junak finala je bil Akram Afif, ki je dosegel vse tri gole, pri tem je sestavil nenavaden hat-trick samih enajstmetrovk.

Akram Afif je strele z bele točke v gol pretvoril v 22., 73. in 95. minuti. 27-letnik je občinstvo navdušil pri prvem golu, ko se je počasi približal snemalcu, nato pa iz nogavice potegnil zbirateljsko karto s svojo podobo. Jordanija je izenačila v 67. minuti, ko je bil natančen Yazan Al-Naimat. Jordanija prvič igrala v finalu Katarci so drugič v zgodovini osvojili naslov azijskega prvaka. Hkrati pa so postali peta reprezentanca, ki je azijsko prvenstvo dobila