16-letni Yamal Barco rešil pred porazom, Atletico klonil v Sevilli

RTV Slovenija 11.02.2024  |  T. J.

24. krog španskega prvenstva se je razpletel po okusu nogometašev madridskega Reala. Kraljevi klub je dobil obračun vodilnih z Girono (4:0), obenem pa sta točke oddala njegova glavna tekmeca Barcelona in Atletico.

Real je na derbiju najboljših ekip letošnje sezone še drugič premagal Girono. Veliko presenečenje La lige iz Katalonije je bilo na Santiago Bernabeuu popolnoma brez moči. Že v šesti minuti so gostitelji povedli, ko je z več kot 20 metrov nekoliko z leve strani z imenitnim udarcem gostujočo mrežo načel Vinicius Junior. Brazilec se je v 35. minuti izkazal z izvrstno podajo za hrbet katalonski obrambi. Jude Bellingham je preigral Paula Gazzanigo in žogo poslal v