Dallas po slabi uvodni četrtini popolnoma nadigral Spurse za šesto zaporedno zmago

RTV Slovenija 15.02.2024  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so odpravili odpisani San Antonio s 116:93 in se veselili že šeste zaporedne zmage. Luka Dončić je zbral 27 točk, 9 podaj in 8 skokov. V zadnji četrtini je počival, saj je bila tekma odločena že vsaj četrt ure pred koncem.

Najboljši strelec tekme v American Airlines Centru je bil Kyrie Irving s 34 točkami. Daniel Gafford, ki je prišel v menjavi igralcev iz Washingtona, se je izkazal z 10 točkami in 10 podajami. Dereck Lively se je vrnil po sedmih tekmah odmora zaradi zlomljenega nosu. Z zaščitno masko je dosegel 8 točk in 5 skokov v 17 minutah. Prvi izbor na junijskem naboru Victor Wembanyama je 20 od 26 točk dosegel v prvem polčasu. Tudi francoski čudežni deček je popustil v tretji