Celje z dvojčkom Matka visoko odpravilo Rogaško, Maribor premagal Bravo Kostel

RTV Slovenija 22.02.2024  |  M. R.

Nogometaši vodilnega Celja so v 22. krogu Prve lige Telemach s 4:1 premagali zadnjeuvrščeno Rogaško, ki je v uvodnih dveh spomladanskih krogih remizirala proti Olimpiji in ugnala Domžale. Maribor je bil z 2:1 boljši od Brava Kostela.

Začetek tekme v Celju je bil živahen z nekaj polpriložnostmi na obeh straneh. Celjani so po 20 minutah izgubili Maria Kvesića, ki se je poškodoval, namesto njega je vstopil Tamar Svetlin. Pri gostiteljih je bil v prvem polčasu najnevarnejši Sunday Adetunji, ki je med drugim stresel prečko. V 30. minuti pa je zadel Aljoša Matko. Po podaji z leve strani je Jegor Prucev iz bližine streljal z glavo, vratar gostov Ajdin Mulalić je izvrstno reagiral, toda do odbite žoge