Izrael kakovostnejši od Ukrajine, a manj od Slovenije

RTV Slovenija 24.02.2024  |  Tilen Jamnik

V nedeljo ob 18.00 bodo slovenski košarkarji odigrali drugo tekmo kvalifikacij za EuroBasket. V Koper prihaja Izrael, ki je tako kot vrsta Aleksandra Sekulića dobil uvodno tekmo.

Modro-beli so v Odievlasu do zmage prišli težje, kot so pričakovali. Portugalce so premagali s 70:72, tekma pa je bila ves čas izenačena. Štiri minute pred koncem so gostje vodili za šest, razlika pa je na začetku zadnje minute znašala tri točke. Bar Timor je 28 sekund pred koncem zadel za +4, po portugalskem košu pa je Tomer Ginat zgrešil dva prosta meta. Travante Williams je približal na –2, potem ko je drugi prosti met zgrešil, toda Jovel Zoosman je napravil