Slovenjgradčani zadali Trebanjcem drugi poraz v sezoni

RTV Slovenija 24.02.2024  |  M. R.

Rokometaši Slovenj Gradca so v 17. krogu Lige NLB pred 800 gledalci v domači dvorani s 30:29 presenetili vodilno moštvo državnega prvenstva Trimo Trebnje, za katero je to drugi poraz v sezoni. Septembra so v 2. krogu doma izgubili proti Gorenju Velenju.

Slovenjgradčani so sredi novembra Velenjčanom odščipnili točko, tokrat pa so se veselili celo zmage. Gostje so prvič na tekmi za dva zadetka povedli pri izidu 8:10, toda domači so na krilih glasne spodbude s tribun vseskozi ohranjali stik in na odmor odšli z le golom zaostanka (15:16). V drugem polčasu so Korošci po nekaj obrambah Tilna Lebna večino časa vodili, med 38. in 45. minuto pa zagospodarili na igrišču in povedli za štiri zadetke (24:20). To je gostujočega