Kralji v Edmontonu izgubili dvoboj za tretje mesto Pacifika

RTV Slovenija 27.02.2024  |  To. G.

Edmonton ostaja zaklet za Los Angeles. Kralji so na prvem gostovanju v severni Alberti po lanskem izpadu v končnici dvakrat vodili, za drugi gol je podal kapetan Anže Kopitar, a na koncu so Naftarji slavili s 4:2 in ubranili tretje mesto Pacifika.

Pred obračunom neposrednih tekmecev za mesto, ki prinaša avtomatsko uvrstitev v končnico, je Edmonton nanizal tri poraze, medtem ko je Los Angeles pod novim trenerjem Jimom Hillerjem dobil pet od šestih srečanj. Rogers Place v Edmontonu je sicer težko osvojljiva trdnjava, saj so Oilersi na domačem ledu na zadnjih 22 tekmah osvojili vsaj točko. V prvi tretjini je Trevor Moore povedel goste v vodstvo v 7. minuti, kar je bil njegov prvi gol po 12 tekmah strelskega