Olimpija po 75 minutah boja v Brunicu ostala brez četrtfinala

RTV Slovenija 29.02.2024  |  A. G.

Na odločilni tekmi za preboj v končnico Lige IceHL je Pustertal premagal SŽ Olimpijo s 4:3 po podaljšku. Odločilni zadetek je dosegel Rick Schofield v 75. minuti ob prednosti igralca več.

V vratih je bil Lukaš Horak, ki se je izkazal s 43 obrambami. Čeh je reševal soigralce v podaljšku, ko so volkovi silovito pritisnili (streli na vrata 14:5). Dvakrat so imeli prednost igralca več. Veliko napako je naredil Ville Leskinen, ki je bil izključen zaradi spotikanja v napadalni tretjini. Po 46 sekundah igre ob prednosti igralca več je Schofield ušel Charlieju Doderu in z bekhendom matiral Horaka. Karhula ni spreminjal postave Trener Olimpije Antti Karhula