Muri dopoldne kazen NZS-ja, zvečer klofuta Aluminija

RTV Slovenija 01.03.2024  |  To. G.

24. krog Prve lige je odprla petkova tekma med Aluminijem in Muro. Zmaga je ostala doma, Aluminij je z izjemnima zadetkoma Tina Matića in razpoloženim vratarjem Lanom Jovanovićem zmagala z 2:0.

Hrvat Tin Matić je Florijana Raduho prvič premagal v 51. minuti, ko je po podaji Marka Brkljače zadel iz voleja. Šest minut pozneje je sledil mojstrski in izjemno natančen strel z dvajsetih metrov za 2:0. Aluminij je imel ob izteku rednega dela priložnost za nov zadetek, potem ko je Loren Maružin po ukradeni žogi stekel pred vrata Raduhe, toda njegov strel ni bil dovolj natančen. Mura je sprožila 17 strelov, pet v okvir vrat, a je bil Lan Jovanović (prvič je svojo