Leipzig s podajalcem Šeškom do zanesljive zmage

Dnevnik 02.03.2024  |  STA STA

Nogometaši Leipziga, za katerega igrata tudi Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl, so v 24. krogu nemškega prvenstva po preobratu s 4:1 v gosteh premagali Bochum.

Pri prvem zadetku je bil podajalec Šeško. Bochum je v vodstvo popeljal Maximilian Wittek v sedmi minuti. Leipzig je sprva odgovoril prek Xavija Simonsa, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja zadetek razveljavili. V 30. minuti pa je bilo na semaforju 1:1, potem ko je po podaji Šeška zadel Dani Olmo. Mladi slovenski napadalec je igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Lois Openda. Isti igralec je tri minute kasneje zadel za 2:1, še tri minute kasneje pa so si