Poklar s 16 zadetki oddaljil Celjane od boja za naslov

RTV Slovenija 03.03.2024  |  M. R.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu državnega prvenstva doživeli tretji poraz. V Kopru so pred 2000 gledalci klonili z 32:27 (16:12) in zdaj zaostajajo dve točki za vodilnim Trimom iz Trebnjega.

Pri gostiteljih je izjemno predstavo pokazal Tine Poklar, ki je dosegel kar 16 zadetkov. Primorci so vodili večino tekme in zasluženo vpisali novi točki, s katerima so skupaj s Krko na četrtem mestu. Ekipi sta bili v uvodnih minutah druga ob drugi, prvi pa so do dveh zadetkov prednosti prišli Koprčani, ko je Poklar s sedmih metrov zadel za 7:5. Bor Breznikar je nato povečal prednost na 9:6, nakar je trener gostov Alem Toskić zahteval minuto odmora. Ta ni posebej