Kralji dobili točko, Miller preprečil osvojitev druge

RTV Slovenija 06.03.2024  |  S. J.

Hokejisti Vancouvra so na gostovanju pri Los Angelesu zmagali z 2:1. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel J. T. Miller. Canucksi so na vrhu Zahodne konference, pred Dallasom so obdržali dve točki prednosti.

Prvi so zadeli Kralji. Phillip Danault je v 11. minuti za gostujočim golom izsilil napako Filipa Hroneka, ukradel je plošček, ga poslal pred vrata, kjer je bil natančen Trevor Moore. Vancouver je izenačil v 37. minuti, ko se je med strelce vpisal Elias Pettersson. S tem je postal šele sedmi igralec v zgodovini kluba, ki je v treh zaporednih sezonah dosegel vsaj 30 golov. 25-letni Šved je sicer ravno v soboto podpisal novo osemletno pogodbo. Odločitev je padla po 96