Helios Sunsi Ligo za prvaka odprli s prepričljivo zmago nad Termalci

Domžalec 06.03.2022  |  Miha Ulčar

Helios Sunsi so v 1. krogu Lige za prvaka gostili košarkarje Term Olimia iz Podčetrtka in predvsem z dobro obrambno predstavo v prvi in tretji četrtini na koncu prepričljivo slavili s 95:79.

Prvo ime srečanja je bil ameriški organizator igre v domžalskem moštvu Carlbe Ervin, ki je tekmo končal s 17 točkami in 8 podajami. Z 11:2 so Domžalčani odprli tekmo proti Termalcem, prvi del pa končali s +10, potem ko je trojko, svojo že tretjo v 1. četrtini, za 22:12 zadel Bine Prepelič. Gostje so v nadaljevanju sicer ujeli svoj napadalni ritem, a do vodstva niso uspeli priti. Še najbližje so bili v 17. minuti, ko jih je Nedžad Muratović s trojko približal na