Russell s 44 točkami zrežiral podvig Lakersov proti Bucksom

RTV Slovenija 09.03.2024  |  To. G.

Zmagoviti koš šest sekund pred koncem, 21 točk v zadnji četrtini in skupno 44 točk na tekmi. D'Angelo Russell je lastoročno poskrbel, da so LA Lakersi presenetili favorizirani Milwaukee s 123:122, četudi je bil LeBron James le gledalec na tekmi.

D'Angelo Russell je odločil tekmo z metom iz skoka 5,9 sekunde pred koncem. V zadnjem napadu na tekmi je Spencer Dinwiddie blokiral met Damiana Lillarda za zmago gostov. Russell je s 44 točkami izenačil svojo najučinkovitejšo predstavo v karieri, potem ko je zadel kar devet trojk, ob tem je podelil še devet podaj. V zadnji minuti in 13 sekundah je številka 1 Lakersov natresla Bucksom kar osem točk! Pri gostiteljih je tekmo zaradi bolečin v levem gležnju presedel