Bičevskis: Januarski poraz proti Jesenicam v Tivoliju je bil prava lekcija za nas

RTV Slovenija 13.03.2024  |  Aleš Golob

Če bi pogledali le končni izid 6:1, bi pomislili na eno izmed najbolj enostranskih finalnih tekem v zgodovini samostojne Slovenije. In res: utrujeni Jeseničani, ki imajo veliko poškodovanih igralcev, so bili na tretji tekmi popolnoma nemočni v Tivoliju.

SŽ Olimpija je na obeh domačih tekmah navdušila številne navijače. Več kot 6000 gledalcev se je zbralo na Celovški 25 na dveh finalnih tekmah. Derbi je seveda veliko večji magnet od tekem rednega dela Lige IceHL. V petek na uvodni finalni tekmi je bilo razmerje v strelih na vrata 47:38, v torek zvečer pa kar 49:12. Žan Us je bil v odlični formi, preprečil je poraz z dvomestno razliko. Horak 40 minut skoraj brez dela V prvi tretjini je Lovro Kumanović sprožili edini