Rogaška in Radomlje z zmagama nad Aluminijem in Domžalami zaostrile boj za obstanek

RTV Slovenija 13.03.2024  |  To. G., M. L., M. R.

Derbi med Olimpijo in Mariborom je NZS zaradi menjave zelenice v Stožicah preložil na 17. april, so pa v Prvi ligi v sredo odigrali tri tekme. Bravo Kostel je v gosteh z 1:2 premagal Muro, Rogaška pa z 0:1 Aluminij. Kalcer Radomlje je z 2:0 ugnal Domžale.

Bravo Kostel je bil že v prvem polčasu podjetnejši in nevaren. V 29. minuti je terensko premoč kronal z zadetkom, ki je bil plod dobrega preigravanja Gašperja Trdina in dvojne podaje z Viktorjem Gidadom. Trdin je žogo elegantno spravil mimo vratarja Florijana Raduhe. Izbranci domačega stratega Antona Žlogarja so v nadaljevanje krenili bolj ambiciozno in bili za to v 63. minuti tudi nagrajeni. Sandi Nuhanović je z natančno odmerjenim strelom dosegel prvenec v dresu