Poraz Los Angelesa proti tekmecu za končnico

RTV Slovenija 14.03.2024  |  R. K.

Hokejisti St. Louisa, ki se krčevito borijo za končnico v Ligi NHL, so s 3:1 ugnali Los Angeles. Mesec dni pred koncem rednega dela je razlika med ekipama šest točk.

Junak srečanja je bil vratar gostiteljev Jordan Binnington, ki je ustavil 40 strelov. St. Louis je povedel z golom Alekseja Toropčenka ob koncu prve tretjine, vodstvo pa je na začetku druge povišal Jake Neighbours. Brandon Saad je v 51. minuti poskrbel za mirno končnico. Častni zadetek za Kralje, ki so izgubili tretjič na petih dvobojih, je tri minute pozneje prispeval Adrian Kempe. Anže Kopitar se ni vpisal med podajalce. Razmerje v strelih na gol je bilo 41:30 v