Kopitar z dvojčkom v Chicagu trinajstič do 20 zadetkov v sezoni

RTV Slovenija 16.03.2024  |  M. R.

Anže Kopitar je v Ligi NHL dosegel dva gola ob zmagi Los Angelesa v Chicagu z 0:5. Kralji so vse zadetke proti tekmecu z dna lestvice, ki pa je predtem šele drugič v sezoni povezal dve zmagi, dosegli že do 23. minute.

To sta bila 19. in 20. gol sezone za 36-letnega Hrušičana, ki je zadel v 9. in 15. minuti. Prispeval je tretji in četrti gol na tekmi. Oba je dosegel po natančnih podajah 21-letnega Quintona Byfielda. Kopitar je že 13. v 18 sezonah v Ligi NHL dosegel mejo 20 zadetkov. Med strelce so se vpisali še Pierre-Luc Dubois (z igralcem več), Alex Laferriere in Jordan Spence, ki so bili tudi podajalci. Dve podaji je v statistiko vpisal še Adrian Kempe. Vratar Cam Talbot