Barca z zanesljivo zmago nad Atleticom skočila na drugo mesto

RTV Slovenija 16.03.2024  |  To. G.

Vodilna ekipa La lige se utrjuje na vrhu. Real Madrid je s 4:2 slavil pri Osasuni, prvi in zadnji gol je dal Vinicius Jr., vmes pa je kar tri podaje podelil Fede Valverde. Po spodrsljaju Girone je druga zdaj Barcelona, ki je s 3:0 odpravila Atletico.

Atletico je padel na četrto mesto, saj ga je prehitel Athletic Bilbao. Jan Oblak, ki je branil vso tekmo, in soigralci so drugič v sezoni klonili pred Barco, ki za vodilnim kraljevim klubom zaostaja osem točk. Gostitelji so sicer imeli večino časa prvega polčasa premoč, toda Katalonci so v obračunu četrtfinalistov Lige prvakov v 38. minuti povedli. Ilkay Gündogan je lepo podal v kazenski prostor Robertu Lewandowskemu, ki je na levi strani šel mimo Stefana Savića in