Šov Federice Brignone Lari Gut ni odnesel malega globusa

RTV Slovenija 17.03.2024  |  T. O.

Federica Brignone je v Saalbachu prepričljivo zmagala na zadnjem veleslalomu sezone svetovnega pokala, a to ji ni prineslo malega globusa. Tega je po taktični predstavi osvojila Lara Gut Behrami. Ana Bucik je v finalu pridobila 6 mest in končala kot 17.

Lara Gut je prvo progo presmučala precej previdno, zaostala je 1,67 sekunde, bila je na 8. mestu. Tudi v finalu ni tvegala, a bila je dovolj hitra, da se je (z 10. mestom) zanesljivo uvrstila med prvih 15, kar je dovolj za njen prvi veleslalomski globus, saj je Federica Brignone pred današnjo tekmo zaostajala 95 točk. Lara Gut je pred zadnjima tekmama sezone (v petek in soboto bodo v Saalbachu poskušali izpeljati superveleslalom in smuk) tudi že zmagovalka skupnega