Haugan v zahtevnih razmerah zdržal pritisk in preprečil avstrijsko slavje

RTV Slovenija 17.03.2024  |  T. O., M. L.

Timon Haugan je na zadnjem slalomu sezone 2023/24 dočakal prvo zmago kariere. V finalu je ubranil dopoldansko vodstvo in za 40 stotink premagal Avstrijca Manuela Fellerja, ki je slalomski globus potrdil z 2. mestom.

Tretje mesto je osvojil Nemec Linus Strasser. V slalomskem seštevku sezone ima Feller na koncu 189 točk prednosti pred Strasserjem, bron pa si je z današnjim podvigom prismučal Norvežan Haugan. Haugan je v finalu že zapravil prednost pred Fellerjem, a je bil v spodnjem delu zelo hiter. Tako je bilo že na prvi progi, ko je imel pred najbližjim zasledovalcem, Nemcem Linusom Strasserjem, 15 stotink sekunde prednosti. Zahtevne razmere – popoldne je toplo sonce močno