Dva gola Iličića in prvenec Barišića za slavje Maribora; Celjani do zmage v 93. minuti

RTV Slovenija 17.03.2024  |  M. L., D. S.

V obračunu prvo- in zadnjeuvrščene ekipe Prve lige so se vodilni Celjani srečno izvlekli z golom v 93. minuti (2:1). Celje ima pred drugouvrščeno Olimpijo 12 točk prednosti. Maribor je premagal Koper (3:1) in je zdaj tretji na prvenstveni lestvici.

Mariborčani so petič zapored slavili na domačem stadionu in na lestvici napredovali na tretje mesto. Koprčani so še četrtič zapored v DP-ju ostali brez zmage, to je bil njihov tretji zaporedni poraz, na lestvici pa so peti. Vijoličasti so dvoboj odločno odprli. V 14. minuti je Josip Iličić sprožil z okoli 30 m, žoga je v zraku spreminjala smer, a je bil Jan Koprivec na mestu. V 26. minuti so Mariborčani lepo kombinirali, a je po podaji v osrčje kazenskega prostora