Mladi Slovenci z zmago skočili na vrh lestvice

RTV Slovenija 22.03.2024  |  R. K.

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 je na peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo v Murski Soboti premagala Bosno in Hercegovino s 3:0. Zadeli so Tio Cipot, Adrian Zeljković in Jošt Pišek.

Slovenija je povedla po pol ure igre po napaki gostujoče obrambe in odvzeti žogi. Strelec je bil Cipot po podaji Nejca Gradišarja. Sedem minut pozneje je Svit Sešlar iz kota poslal sijajen predložek pred vrata Bosne, žogo pa je z glavo v mrežo zabil Zeljković. Dvoboj bi se nato moral še bolj odviti v slovensko korist, saj je Slovenija v 43. minuti dobila enajstmetrovko, ko je Vuković v kazenskem prostoru povlekel Nina Milića. A darilo je zapravil Sešlar. Sprva mu