Zmagalo tako Gorenje kot tudi Trebnje

RTV Slovenija 22.03.2024  |  S. J.

Rokometaši Gorenja so v uvodni tekmi 20. kroga Lige NLB v gosteh premagali Koper z 31:27 in za slab dan na vrhu lestvice ujeli Trimo Trebnje. Ta je dan pozneje brez težav ugnal Slovan z 38:31.

V Kopru so tekmo bolje odprli gostitelji in v 13. minuti povedli s petimi goli razlike (9:4), ko je zadel Benjamin Bekrić. Nato so nastopile minute gostov, ki so do polčasa vztrajno rezali v zaostanek in po 30 minutah zaostajali le še za gol (15:16). Drugi del so nato udarno odprli in se v 39. minuti domačim odlepili na +4, potem ko je dva zaporedna gola za 22:18 dosegel Peter Šiško. Varovanci Borisa Lisice se niso dali in ostajali relativno blizu tudi pred