Dallas s trojnim dvojčkom Dončića v zadnji četrtini nadigral Utah

RTV Slovenija 25.03.2024  |  A. G.

Košarkarji Utaha, ki nimajo več realnih možnosti za preboj v končnico, so se tri četrtine dobro upirali Dallasu. Mavericksi so zadnjo četrtino dobili s 27:17 in se veselili pomembne zmage v Salt Lake Cityju (105:115).

Luka Dončić je vpisal 75. trojni dvojček v karieri z 29 točkami, 13 podajami in 12 skoki. Na parketu je bil 41 minut, čeprav ni imel strelskega večera (10/24 iz igre, 2/11 za tri). Kyrie Irving se je izkazal s 27 točkami. Znova je blestel Daniel Gafford, ki je bil nezgrešljiv (6/6 iz igre), zbral je 13 točk, 11 skokov in 5 blokad. To je bila četrta zaporedna zmaga Mavericksov, ki so izenačeni s Sacramentom na šestem mestu z 42 zmagami in 29 porazi. Ključna je bila