Calcit in ACH povedla v polfinalu državnega prvenstva

RTV Slovenija 03.04.2024  |  To. G.

Kamničani in Ljubljančani so dobili prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v odbojki. Calcit je s 3:0 ugnal i-Vent Maribor, ACH pa s 3:1 Panvito Pomgrad.

Bolj presenetljiva je gladka zmaga Calcita, ki je bil sicer favorit, a je še tretjič v zadnjem mesecu gladko odpravil Mariborčane. Ekipi sta bili enakovredni le v prvem nizu. Calcit je začel udarno, povedel s 13:8, a zapadel v krizo. Pri 17. točki je i-Vent ujel Kamničane in po asu Roka Bračka povedel z 21:19. Sledil je nov preobrat, Uroš Nikolič je z blokom izenačil na 21:21, v končnici pa so gostje storili preveč napak za osvojitev niza. Drugi niz je bil hitro