Risinje po "loteriji" premagale Latvijke

RTV Slovenija 03.04.2024  |  To. G.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na tretji tekmi svetovnega prvenstva divizije I (skupine B) v Rigi po izvajanju kazenskih strelov premagala gostiteljico turnirja Latvijo s 4:3. Risinje so s tem naredile velik korak k obstanku v tretjem razredu!

Slovenke so po uvodni zmagi proti Poljakinjam s 4:1 in porazu proti Slovakinjam z 0:4 zdaj za pomembni točki ugnale Latvijke ter se povzpele na drugo mesto. Slovenke so bile večji del prve tretjine v podrejenem položaju, a so bile nato v drugi učinkovitejše pred latvijsko vratarko in dvakrat izenačile. Po golu Agnese Apsite v prvi tretjini je v drugi minuti drugega dela igre najprej po gneči pred vrati izenačila Gaja Pezdir. Latvijke so nato prek Anne Lagzdine (27.