Celjani po slabem začetku odnesli velike tri točke iz Fazanerije

RTV Slovenija pred 30 dnevi  |  T. J., D. S. M.

V 29. krogu Prve lige so nogometaši Rogaške odigrali še eno dobro tekmo, toda zmage se je v 80. minuti razveselila Olimpija (2:3). Celjani so naredili nov korak proti drugemu naslovu prvaka v Fazaneriji, Mura je izgubila proti vodilni ekipi z 1:3.

Celjani so v Murski Soboti prevladovali v drugem polčasu in zanesljivo drvijo proti naslovu prvaka. Že šestič zapored so premagali Muro, v kateri je bil v ekipi po dolgem okrevanju po poškodbi znova Kai Cipot. Celje ima pred najbližjo zasledovalko Olimpijo deset točk naskoka. Matko stresel vratnico Celjani so imeli že v 3. minuti lepo priložnost za vodstvo, ko je iz ugodnega položaja po kotu zgrešil Rolando Aarons, v 5. minuti pa so bili po novem kotu blizu