Slabih zadnjih pet minut Sunsev za poraz v Nikšiću

Domžalec 27.02.2020  |  Miha Ulčar

Helios Sunsi so bili na pragu zmagoslavja, no, ali pa vsaj malo bolj infarktne končnice, na gostovanju pri Sutjeski, a so vse zapravili v zadnjih petih minutah, v katerih so domači prišli do preobrata, zmage in s tem tudi povečanih možnosti za uvrstitev v polfinale Lige ABA 2.

Odkrito rečeno, večji del tekme je bila Sutjeska v prednosti. Proti koncu prve četrtine so domači povedli že z 20:11, bili sredi drugega dela igre tudi že na +12 (31:19), potem pa so Jure Pelko, Blaž Mahkovic in Urban Oman s tremi trojkami v treh zaporednih napadih ujeli priključek, tako da je semafor ob glavnem odmoru kazal 38:34 za domače. Domžalčani so sredi tretje četrtine, po zabijanju Mahkovica, izenačili na 47:47, pred zadnjimi desetimi minutami pa vseeno