Po izjemnem drugem polčasu 'norega' Dončića Dallas do preobrata in zmage v Houstonu

24ur 03.01.2023

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks so bili na dobri poti, da po šestih zaporednih zmagah v severnoameriški poklicni ligi NBA doživijo svoj prvi poraz v novem koledarskem letu. Na gostovanju pri najslabšem moštvu zahodne konference Houstonu so namreč varovanci trenerja Jasona Kidda že zaostajali za 18 točk, nato pa je na sceno stopil nihče drug kot prvi zvezdnik Mavsov Luka Dončić in z neverjetnim drugim polčasom, v katerem je dosegel 29 od skupno 39 točk, prispeval levji delež k sedmi zaporedni zmagi

To je bila šesta tekma zapovrstjo, da je slovenski košarkarski super zvezdnik dosegel več kot 30 točk, trikrat pa je uspel prebiti mejo 50 točk. Luka Dončić je na parketu dvorane Toyota Center v Houstonu preživel kar 41 minut in v tem času že omenjenim 39 točkam dodal še 12 skokov in osem podaj. Sicer pa so košarkarji Dallasa odigrali izjemno slab prvi polčas, ki so ga izgubili za 11 točk (44:55), na začetku tretjega dela igre pa je njihov zaostanek zrasel že na