Svet24 03.01.2023  |  J.P./STA

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks slavil sedmo zaporedno zmago v severnoameriški ligi NBA. V gosteh so bili Mavericks boljši od Houston Rockets s 111:106. Dončić je ob tem dosegel 39 točk.

Dončić je s soigralci večino časa lovil tekmece, ki so hitro povedli in vse do zadnjega dela tretje četrtine ohranjali dvomestno prednost. Ta je vmes nekajkrat narasla tudi na 18 točk. Toda Dallas je tudi po zaslugi uspešnega izvajanja prostih metov (30/34) izničil razliko ter v končnici dvoboja zabeležil sedmo zaporedno zmago. Dončić je v 41:14 minute na parketu iz igre zadel deset od 26 metov, od tega le enega za tri točke (1/9), zelo natančen pa je bil s črte