Norvežan v zahtevnih razmerah korak pred vsemi, razočaranje za Hadalina

SiolNET 04.01.2023  |  J. L., Š. L.

Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v Garmisch-Partrenkirchnu. Norvežan je bil najhitrejši že po polovici preizkušnje, v finalu pa je v zahtevnih razmerah še povišal prednost pred konkurenti. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Manuel Feller (+1,22), tretje pa Francoz Clement Noel (+1,46). Edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin je z zaostankom 4,32 in 32. mestom ostal brez točk.

V zahtevnih razmerah in toplem vremenu je bil v Garmisch-Partrenkirchnu v obeh vožnjah razred zase Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je na razriti progi v prvi vožnji dobro unovčil startno številko ena, v finalu pa je proti konkurentom kljub težkim razmeram na progi še pridobil in na koncu slavil tretjo zmago na tem prizorišču, skupno pa 29. v karieri, s katero je tudi prevzel vodstvo v slalomskem seštevku. Kristoffersen je prvi smučar po Italijanu Albertu Tombi s