Železarji redni del končali s 25. zmago

RTV Slovenija 05.01.2023  |  A. G.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so končali redni del Alpske lige. Tudi iz Lustenaua so prinesli tri točke (2:6) in s 75 točkami prepričljivo zasedli prvo mesto.

Na 28 tekmah so železarji zmagali kar 25-krat, z le tremi porazi (Unterland, KAC Future Team in Gardena) pa so tekmecem oddali rekordno malo točk. Varovanci Gabra Glaviča so poskušali čim prej pozabiti na presenetljiv poraz proti Gardeni z 0:1 v torek. To je bil edini poraz v Podmežakli v celotni sezoni. Edini zadetek v prvi tretjini je v 17. minuti dosegel najstnik Tjaš Lesničar, ki se je v letošnji sezoni zares izkazal. Tekma v dvorani Rheinhalle se je razživela