"Ne bi rad uporabil preostrih besed, kot sta katastrofalno ali zanič, ampak …"

SiolNET 06.01.2023  |  Simon Kavčič

Na petkovi šprinterski tekmi svetovnega pokala v biatlonu na Pokljuki so si štirje slovenski tekmovalci priborili nastop na sobotnem zasledovanju, dva, Jakov Fak in Miha Dovžan, sta z 12. in 22. mestom prišla tudi do lepega števila novih točk svetovnega pokala, Toni Vidmar jih je zgrešil le za sedem mest, hudo samokritičen pa je bil po tekmi Alex Cisar, ki nam je v cilju močno razočaran razlagal, da lahko po tako slabem nastopu o zasledovanju le sanja. A se je motil, tudi on se je s 57. mestom prebil na

Sportal Norvežani razred zase, Faka prvi strel stal deseterico Po moškem šprintu svetovnega pokala na Pokljuki, na katerem je trojica Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe in Sturla Holm Laegreid uprizorila pravo norveško državno prvenstvo in zasedla oder za zmagovalce, je bil samokritičen tudi najboljši slovenski reprezentant Jakov Fak. "V zadnjem krogu nisem bil tako poskočen, kot bi si želel" Že prvi strel je poslal mimo tarče, a je nato preostalih devet zadel